نمایش جزییات خبر
۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۱۹

روانبخش صادقی: پژوهش راه حل مسائل سینمای ایران در حوزه های تکنیکی، فنی و علوم انسانی است

روانبخش صادقی، کارگردان و تهیه‌کننده انیمیشن معتقد است: پژوهش یکی از حلقه‌های گمشده سینمای ایران است که عدم وجود آن به سینما آسیب رسانده است.
روانبخش صادقی: پژوهش راه حل مسائل سینمای ایران در حوزه های تکنیکی، فنی و علوم انسانی است

به گزارش روابط عمومی چهارمین دوره جایزه پژوهش سال سینمایی، روانبخش صادقی درباره اهمیت پژوهش در سینما گفت: یکی از حلقه‌های گمشده سینمای ایران پژوهش است و جای پژوهش صحیح و پژوهش آکادمیک که به مرحله عمل برسد در سینمای ایران خالی است. باید ارتباطی موثر بین پژوهش، عمل‌گرایی و بدنه سینما به وجود آید.
وی ادامه داد: سینمای ایران از عدم وجود پژوهش صحیح آسیب دیده است چراکه پژوهش افق دیدی به ما در ساخت آثار سینمایی و پیشبرد کلیت سینما به عنوان یک هنر می‌دهد. البته این موضوع؛ یعنی نبود پژوهش صحیح فقط مختص سینما نیست بلکه در همه زمینه‌ها به پژوهش موثر نیاز داریم.
صادقی یکی از دلایل عدم توجه به پژوهش صحیح را انتظار مدیران برای زودبازدهی نتیجه پژوهش‌ها دانست و گفت: مدیران علاقه‌مند هستند پروژه‌ها در دوران آن‌ها به سرانجام برسد و نمی‌خواهند فرصت زیادی در اختیار پژوهشگر قرار دهند. آن‌ها بیشتر به دنبال پروژه‌های زودبازده هستند، بنابراین فرصتی برای پژوهش ندارند. در چنین شرایطی سینما به جای خاصی نمی‌رسد چون ما به پژوهش نه فقط در هنر سینما بلکه در تکنیک و مسائل فنی آن‌‌هم نیاز داریم.
صادقی افزود: در بخش هنر سینما، خود هنرمندان با علاقه‌مندی بیشتری فعالیت می‌کنند و به‌روزتر هستند اما در بخش تکنیک ، مسائل علوم انسانی یا مسائل فنی بسیار مساله داریم و سوالات بی‌جوابی که می‌تواند به سینما کمک کند.
گفتنی است، اختتامیه چهارمین جایزه پژوهش سال سینمایی فروردین ماه 1400 برگزار خواهد شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید