نمایش جزییات خبر
۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۲۰:۳۸

دبیر چهارمین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران معرفی شد

دبیر چهارمین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران معرفی شد

دکتر بهروز محمودی بختیاری به عنوان چهارمین دبیر جایزه پژوهش سال سینمای ایران منصوب شد.
رئیس سازمان سینمایی طی حکمی بهروز محمودی بختیاری را به عنوان دبیر چهارمین جایزه پژوهش سال سینمای ایران منصوب کرد. در حکم محمودی بختیاری آمده است:
با توجه به جایگاه علمی و تجارب ارزنده جنابعالی در عرصه فعالیت های دانشگاهی و پژوهشی، به موجب این حکم به عنوان «دبیر چهارمین دوره جایزه بین المللی پژوهش سال سینمای ایران» منصوب می شوید. امید است در این دوره ضمن تقویت، شناسایی و معرفی پژوهش های برتر سینمایی، با اهتمام جدی جنابعالی و همکاران موجبات ارتقای رویداد در سطوح ملی و بین¬المللی از طریق گفتمان سازی علمی در مسائل و چالش¬های اساسی سینمای ایران، فراهم شود.
بهروز محمودی بختیاری (متولد 1352 در تهران)، دانشیار گروه هنرهای نمایشی دانشگاه تهران، پردیس هنرهای زیبا است. او مولف دهها مقاله و چندین کتاب در حوزۀ هنرهای نمایشی است، و در سال 1390 جایزه پژوهشگر نمونۀ دانشگاه تهران، و در سال 1393 رتبۀ پژوهشگر برجستۀ دانشگاه تهران را دریافت کرده است. او همچنین در سال 1392 در چهارمین جشنوارۀ روز بین الملل دانشگاه تهران به عنوان استاد برتر بین المللی در حوزۀ هنر برگزیده شده است. حوزه های کاری او سینمای اقتباسی، نشانه شناسی و زبان شناسی سینما و تئاتر و درام تطبیقی است.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید